powrót do listy produktów
Promocja Darmowa dostawa Wyprzedaż

Automat SCUBAPRO MK 25/S 600

kod produktu: 1389

Dostępność: Dostępny

 • Opis produktu

  1. Stopień MK25

  SCUBAPRO od lat przoduje w rozwoju 1.stopni sterowanych tłokowo. MK 25 jest faworytem w klasie odciążonych tłokowych 1.stopni i w połączeniu z odciążonymi 2.stopniami gwarantuje wyjątkową wydajność. To wyjątkowej klasy automat, który dzięki swojemu wyjątkowo stabilnemu ciśnieniu średniemu, stale i natychmiast dostarcza powietrze, przy każdym ciśnieniu w butli i temperaturze wody. Odciążony, sterowany tłokowo pokryty polerowanym chromem.


  • Opatentowany wielokomponentowy tłok ze stali nierdzewnej.
  • Opatentowany, żeberkowy wymiennik ciepła.
  • Obrotowa głowica 360°.
  • Obustronne wyjścia HP.
  • Zewnętrzna możliwość regulacji ciśnienia średniego.

  S600 2. STOPIEŃ

   

  Drugi stopień automatu oddechowego ma za zadanie przełożenie ciśnienia średniego na naturalne ciśnienie otoczenia. Wysokiej klasy drugie stopnie zwiększają bezpieczeństwo nurkowania oraz znacznie redukują stres poprzez swobodne, niewymagające wysiłku oddychanie, wynikające z wysokiej, dokładnie kontrolowanej ilości powietrza.

  Nowość: Obudowa zaworu S600 wykonana jest w całości z metalu i posiada jeszcze lepsze właściwości termiczne. Może być ona w starszych modelach, nie jest to jednak niezbędne.

  Określenia "odciążony" i "klasyczny downstream" stosowane w opisach 2.stopni służą rozróżnieniu mechanizmów. W pierwszym przypadku gwarantują z jednej strony doskonałe charakterystyki oddechowe i bardzo stabilne ciśnienie średnie, w drugim niezawodność i prostotę obsługi oraz solidną wydajność.

  • Liniowy, odciążony zawór 2. stopnia S600 SCUBAPRO posiada odciążony mechanizm, zmniejszający ciśnienie powietrza dostarczonego z 1.stopnia automatu. Umożliwia to zredukowanie oporów wdechu do minimum. Efektem jest ekstremalnie wysoki, stabilny dopływ powietrza w każdych warunkach nurkowych. Odciążone zawory zastosowano w drugich stopniach serii X oraz serii S automatów SCUBAPRO. Aby osiągnąć optymalne wyniki należy łączyć te stopnie z odciążonymi 1.stopniami SCUBAPRO takimi jak MK25 lub MK17.
  • Obudowa i części wewnętrzne z odpornego na zimno karbonu i  techno polimeru: niewielkie opory, niewielki ciężar, odporność na korozję i zimną wodę, długożywotnośći wytrzymałość.
  • Indywidualna regulacja oporów wdechu. Funkcja ta umożliwia indywidualną regulację oporów wdechu za pomocą dużej śruby regulacyjnej. Zastosowano ją w 2.stopniach X650, S600 i G250. Wszystkie pozostałe 2.stopnie mają ustawione fabrycznie opory wdechu, odpowiadające najczęściej występującym sytuacjom nurkowym, które w razie potrzeby można ustawić indywidualnie w autoryzowanym serwisie SCUBAPRO.
  • Indywidualne regulacja Venturi Initiated Vacuum Assist (VIVA). Innym opatentowanym przez SCUBAPRO mechanizmem 2.stopni jest tzw. V.I.V.A., którego indywidualna regulacja możliwa jest w prawie wszystkich 2.stopniach SCUBAPRO. V.I.V.A wykorzystuje siłę podciśnienia powietrza do redukcji pracy oddechowej i zwiększenia komfortu oddechowego. Wszystkie 2.stopnie SCUBAPRO umożliwiają indywidualną regulację V.I.V.A. z wyjątkiem R295, który został skonstruowany z myślą o wypożyczalniach i szkołach nurkowych, preferujących prosty, wytrzymały sprzęt. Ustawienie VIVA w pozycji MAX powoduje pełne wsparcie oddechu, VIVA w pozycji MIN zapobiega wzbudzaniu automatu na powierzchni, podczas szkolenia lub oddychania z jednego automatu, w prądach oraz przy wykorzystywaniu automatu jako octopusa.
  • Anatomiczny ustnik. Każdy 2.stopień SCUBAPRO wyposażony jest w wygodny, anatomiczny ustnik, zapobiegający zmęczeniu i podrażnieniu w okolicach szczęki. Został skonstruowany przy współpracy ze stomatologami i laboratoriami dentystycznymi. Charakteryzuje go większa długożywotność niż tradycyjne ustniki dostępne na rynku, ponieważ wymagana jest dużo mniejsza siła, aby wygodnie i pewnie utrzymywał się w ustach.
  • Wytrzymały wąż wąż High-Flow powlekany kevlarem, gwarantujący szybki, niezakłócony przepływ powietrza i długożywotność.

  Zawór wylotowy HD umożliwia wyjątkowo niskie opory wydechu i dużo wyższy komfort oddychania.

 • Opinie

  Ocena użytkowników

  Brak ocen.

  Brak opinii.

X